Cuma, Eylül 17, 2010

hesaplar-yaşananlar

şu hayatta öğrendiğim bişe varsa o da hesap yapmamak gerektiğidir arkadaş! he gel sor ki sen öle yapabiliyor musun die yok tabe de olsn uygulamaya koyamadıysam da öğrendim en azından, gerçi henüz uygulamaya koyamadıysam tam olarak öğrenmiş sayılmam belki de ama.

insan ne(ler) düşünüyor, umuyor, bekliyor ama neler yaşıyor. çok kısa bi zmn dilimi içinde bile olaylar bissürü kez biçim değiştirebiliyor.
kendimce güya planlıyor, hesap yapıyorum şöle olsun böle olursa öle olsun diorm sonra olmuyor tabi öle değişik bi yön çiziyor olay kendince, benm düşünmediğim, aklıma gelmemiş bir yön sonra yeni gidişata göre bi yol çiziyorum kendimce ee ne oluyor hoop olay bu sefer başka bi yöne sapıyor.derken bazen dönüp dolaşıp benm istediğim yere geliyor gelmesine ama ben o olay benm istediğim yöne doğru gelirken büyükçe bi yuvarlak tur atarken ben de bi taraflarımı yırtıorm, çırpınıyorum, sinirlerimi bozuyorum her ne kadar hepsi nafile olsa da, sonra olacak oluyor zaten. ama her şeyde olduğu gibi bu huyumu annemin suçu olarak nitelendirebilirim sanırım=))nasıl olsa annem bu durumu kabullenmiş durumda o da söylüyor tabi tabi sizin yaptığınız her şey benm suçum die=)
aslında aklımdan çıkarmamam lazım, her şey insanın istediği gitmez ki zaten bazen bizim istediklerimiz bizim için ii olmayabilir de di mi ama.her şeyin mükemmel olmasına da gerek yok tabi olsa fena olmazdı ama=) sonuç olarak kabullenmeliyim şunuki;insan her şeye hakim olamazki yusufunda dediği gibi hakimiyet Allah'ındır=))

biterken:şebnem ferah-sarılarak ayrılsaydık

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ne demişler bakalım